AEnB2UoGbTjCURthiRdzG3uzjTNKn5O3TmkV7zGExsR7q8ld07LhN60FtOXYhmhU7D8DBpn0lNAksdNKXFVFnkcykN-BqX9ljBAv

BAŞKANIN MESAJI

Geleceğe ilişkin düşlerimiz hepimize güç veriyor...

Çağımızda başarılar artık bireysel olmaktan çıkmış, kolektif ya da kurumsal başarıya dönüşmüştür. Eskiden her yenilik mucitlerinin adı ile anılırdı. Diva Tekstil'in kuruluş hikayesi de 1990'lı yılların sonuna uzanıyor. Küçük bir üretim atölyesini günümüzün dev boyutlu, dünyanın pek çok bölgesine uzanan, kendi tasarım ve ürünlerini geliştiren bir ticari şirket topluluğuna dönüştürme başarımızın arkasındaki temel neden bireysel değil, kurumsal düşünme refleksine sahip olmamız. İşte bu “kurumsal düşünme” refleksi, Diva Tekstil'in kurum felsefesinin temel taşlarından birini oluşturmaktadır.

Bu felsefe sayesinde Diva Tekstil dünyaya açıktır. Girişimcilik ve cesur kararlarla dünya çapında lider markalar yaratılmakta, araştırma ve geliştirmeye yapılan yatırımlarla dünya pazarındaki güçlü konum sürdürülmektedir. Diva, kurumsal bir vatandaş olarak topluma karşı sorumluluk duygusu taşır, çevreye duyarlı hareket eder ve ulusal, ailevi ve manevi değerlere sahip çıkar.


Diva, saygın, istikrarlı, güçlü, dürüst ve güvenilir bir kurum olmayı vazgeçilmez bir değer olarak kabul eder ve faaliyet gösterdiği her alanda “en iyi” olmak için çalışır, üründe ve kalitede hizmetten ödün vermez.

Başarının anahtarının verimli, disiplinli ve planlı çalışmak olduğuna inanan Diva, çalışanlarının mesleki eğitim ve gelişimine olanak tanır, başarıyı ödüllendirir. Katılımcı, adil ve demokratik bir yönetim biçimini benimseyen Diva Tekstil, öğrenen ve eleştiriye açık bir organizasyon yapısına sahiptir.

İşte bu değerler Diva Tekstil'e, en güç ekonomik koşullar altında dahi başarısını ve gelişimini sürdürmesi için gerekli gücü vermekte, zor durumlarda ortaya çıkan fırsatlardan yararlanma olanağı tanımaktadır.

Tüm bu başarılarda, birlik ve beraberlik ruhumuzun bizlere kattığı moral gücünün büyük payı yadsınamaz. Diva Tekstil olarak, sağladığımız istihdam, üretim gücümüz ve ihracatımızla Türkiye ekonomisine değer katmaya ve Türk insanının yaşam kalitesini artırmaya devam edeceğimize söz veriyoruz.

 

Hasan Topdemir

Yönetim Kurulu Başkanı